4 projekty upršaného dňa, aby ste si usporiadali svoj domov (konečne)

13.10.2020

Čo zvyčajne robíte, keď sa ocitnete uviaznutý vo vnútri v daždivý deň? Možno si dáte mimoriadne veľkú kávu a zhltnete knihu na gauči, alebo ste možno skôr človek v posteli ako Netflix. Alebo si možno jednoducho myslíte: Čas spánku!

Aj keď sú všetky tieto aktivity úplne príjemné, prečo nevyužiť svoju horúčku daždivých dní riešením projektu organizácie alebo dvoch? Je to fantastický čas na (konečne) vyčistenie chladničky, vyskladnenie šatníka alebo zostavenie vrecúšok s predmetmi, ktoré majú byť darované. Stále môžete byť produktívni, ak uviaznete v interiéri!

Tu sú naše obľúbené tipy na najlepšie projekty domácej organizácie, ktoré môžete robiť, keď napadne daždivé počasie.

1) Usporiadajte si svoj šatník

Ak máte v skrini oblečenie, ktoré ste už roky nenosili, je čas sa ho zbaviť! Nájdite si čas na prehliadku všetkého oblečenia a darujte všetko, čo už na seba nemáte.

Nie je nič ako dobrá očista šatníka, vďaka ktorej sa budete cítiť organizovaní a pripravení dobyť čokoľvek. Potom, keď ste v skrini vyčistili všetko, čo už nikdy nemáte na sebe, môžete ísť o krok ďalej a farebne označiť svoj šatník? Toto je dokonalý spôsob, ako vytvoriť efektívnu, superorganizovanú skriňu - a je to najjednoduchší spôsob, ako rýchlo roztriediť svoje oblečenie a vybrať si, čo si obliecť.

Zbavte sa tiež topánok!

Vážne, väčšina z nás má asi o 50 párov topánok viac, ako potrebujeme alebo by sme si mohli obuť. Teraz je čas prejsť tú hromadu topánok a dať všetky páry, ktoré nechcete (alebo už nenosíte) do vreca na odpadky, ktoré potom môžete darovať spolu so všetkým oblečením, ktoré ste práve vyčistili.

A ak sa absolútne nemôžete rozlúčiť so žiadnou zo svojich topánok, je nevyhnutné, aby ste sa usporiadali.

Jedným z najlepších spôsobov, ako skrotiť chaos v obuvi, je investícia do stojanu na topánky alebo do zavesenej tašky na topánky. Ak si urobíte čas, aby ste sa oboch zbavili a zorganizovali si, vaša obuv vždy stojí za to - a vaša organizovaná skriňa vám poďakuje!

2) Vyriešte nevyžiadanú zásuvku

Každý z nás má v domovoch aspoň jednu, ak nie niekoľko zásuviek na haraburdu. Viete, miesto, kde ste uložili všetko , o čom ste si povedali, že s ním nakoniec budete... ale nikdy ste sa k tomu nedostali.

Daždivé dni sú ideálnou príležitosťou na vyčistenie tej zásuvky na odpadky raz a navždy. Prestaňte sa tomu vyhýbať a riešte to čelne.

Začnite odstránením zásuvky - urobte inventúru obsahu a vyhodťe všetko, čo už nepotrebujete. Potom triedťe všetko ostatné na usporiadané hromádky (a ukladajte všetko, čo je potrebné archivovať!). Pridajte atraktívnu podšívku do vnútra zásuvky a ak je to možné, použite rozdeľovač alebo nádoby, aby ste udržali všetko upravené a usporiadané.

Potom, čo ste vykonali všetku tvrdú prácu, ďalším krokom je zostať v poriadku! Zvyknite si vyhadzovať haraburdu skôr, ako bude mať vôbec hromadenie.

3) Vyčistite chladničku

Aha, nie je nič lepšie ako čistá a organizovaná chladnička ! Ak sa v daždivom dni ocitnete v interiéri, čistenie chladničky je nevyhnutnosťou.

Vieme, že to nie je najzábavnejšia činnosť, aká existuje, ale odmena za čistú chladničku stojí za to. Začnite odpojením chladničky od zásuvky, najmä ak naozaj potrebujete drhnúť vnútro a police nie sú odnímateľné. Potom všetko vyprázdnite a vyhoďte všetky predmety, ktoré sa pokazili.

Zoskupte podobné položky (napríklad mliečne výrobky, výrobky, mäso atď.), Aby ste ich mohli zodpovedajúcim spôsobom odložiť. Ale najskôr - je čas zaobstarať si túto kefku a ísť do mesta!

Odstráňte všetky poličky, ktoré môžete, a umyte ich v mydlovej vode a potom nastriekajte každý centimeter vnútornej časti chladničky viacúčelovým čistiacim prostriedkom. Vydrhnite a utrite steny, švy a police - a nezabudnite si utrieť všetky svoje prísady. Nie vážne, pozri sa, aké sú lepkavé.

Všetko vráťte späť do chladničky a dávajte pozor, aby ste všetky podobné položky zhromaždili. Potom utrite vonkajšok chladničky najlepším čistiacim prostriedkom na jej povrch, a tak máte dobre organizovanú chladničku v rukách!

Pre jednoduchú údržbu utrite vnútornú a vonkajšiu časť chladničky každý deň, keď ste v kuchyni - či už počas varenia, čakania na uvarenie šálky kávy alebo upratovania. Je to jednoduchá údržba, ak jej venujete len pár minút.

4) Odpratávanie špajze

Odpratávanie špajze je určite skvelá aktivita v daždivých dňoch (už len preto, že sa už nikdy nebudete nudiť).

Celý proces by nemal trvať dlhšie ako pár hodín, maximum, a keď skončíte, budete odmenení špajzou, ktorá neobsahuje päť napoly zjedených vreciek mandlí a konzervy polievky z roku 1992! A ak ste sa v poslednej dobe ocitli v špajzi, kde ste nedokázali nájsť to, čo hľadáte, je skutočne čas tento priestor zorganizovať.

Vytiahnite všetko a roztriedte

Začnite vytiahnutím všetkého z hĺbky svojej špajze. Jedine tak zaistíte, že sa zbavíte starých výrobkov a tiež všetko dôkladne vyčistíte. Zoraďte všetky naše položky podľa toho, čo si plánujete ponechať, a potom odhodte všetky dávno minulé položky alebo prísady, ktoré nikdy nepoužívate.

Áno, konečne je čas sa rozlúčiť s tou fantazijnou ustricovou omáčkou, ktorá roky sedí v zadnej časti vašej špajze!

Vyčistite všetky police a povrchy

Predtým, ako vložíte všetky svoje veci späť, urobte si čas na dôkladné vyčistenie políc. Predstavte si všetok prach, ktorý sa za tie roky zhromaždil. Je to tiež skvelá príležitosť na vyčistenie všetkých drobkov, ktoré môžu prilákať mravce, plotice alebo iných škodcov.

Zoskupte podobné položky, aby ste mali prehľad

Predtým, ako vložíte všetko späť do svojej špajze, je vždy skvelý nápad priradiť vašim policiam kategórie (cestoviny, omáčky, oleje, fazuľa atď.) A všetko uchovať pohromade. Pridajte si do regálov štítky, aby ste mali prehľad. Takto uľahčíte skutočné hľadanie položiek, ktoré hľadáte