Začni zmenou stravy 

25.06.2020

Nie je to len o nových jedlách. Je to aj o zmene nakupovania, varenia, prípravy a ďalších zvykov. Často potrebujeme zmeniť celý svoj deň a robiť veci, na ktoré sme doteraz neboli zvyknutí (napríklad vstávať skôr a nachystať si skutočné raňajky namiesto Nesky.) A aj preto je zmeniť stravu a začať chudnúť väčšinou také ťažké. Ale nemusí to tak byť, ak si na to všetko budeme zvykať postupne. 

Zmeniť to, čo jeme je v podstate jednoduché: Stačí, že si zajtra na raňajky namiesto párkov s chlebom, pripravím praženicu s jarnou cibuľkou.  

Ako si zvykať na CHUŤ nových jedál: 

Namiesto toho, aby si začala jesť 10 nových jedál - nájdi si len 3 nové recepty. Potom ich vyskúšaj, a ak ti aspoň trochu chutia, začni si ich pripravovať častejšie. Až potom, čo si trochu zvykneš, si pohľadaj ďalšie 3.

Pri chudnutí  často nestačí zmeniť len to, ČO jeme - ale najmä to, KOĽKO toho zjeme.


Najčastejšie nám to komplikujú zvyky ako:

  • Zvyk nabrať si vždy plný tanier.
  • Zvyk zjesť vždy všetko, čo je na tanieri.
  • Zvyk dať si vždy po jedle ešte niečo sladké.

A preto druhým dôvodom, prečo je zmena stravy taká ťažká je to, že zo začiatku nie sme zvyknutí jesť menšie porcie.

Ako si zvykať na MENŠIE PORCIE:

Namiesto toho, aby začala jesť menej pri každom jedle - zvykni si najprv na menšiu porciu večere. Po týždni vyskúšaj zmenšiť porciu aj pri obede, a tak ďalej.

Ako si zvykať na PRIPRAVOVANIE zdravých jedál:

Namiesto toho, aby si začala raňajkovať niečo zdravé každý deň - zvykni si na 3 zdravé raňajky v týždni (každý pondelok, stredu a piatok). Až po tom, čo ti to pôjde, si pridaj ďalšie dni.

Zvyknúť si na nové jedlá a ich prípravu chce čas. Nie je to ľahké a nestane sa to za mesiac. Ale ak budeš trpezlivou a budeš si postupne zvykať, nebude to také hrozné a ty budeš chudnúť s pocitom, že je to tentokrát naposledy. A to za to stojí.