Schudnite za 15 dní pomocou týchto 5 smiešne jednoduchých krokov podporených vedou

14.10.2020

Odpoveď na to, ako schudnúť, spočíva v správnom naplánovaní jedla. Chudnutie nemusí byť synonymom vzdania sa všetkého, čo máte radi. Je to naozaj len otázka dodržiavania dobrého stravovacieho plánu, ktorý neposkytuje iba výživu vášmu telu, ale pomáha aj vyhnúť sa hladom, ktoré vás privedú k chladničke. Tieto tipy na chudnutie sú podložené vedou a je skutočne ľahké ich dodržať. Takto môžete schudnúť za 15 dní:

Ako schudnúť zdravo

Akýkoľvek plán chudnutia, ktorý si vyžaduje nárazovú diétu, z dlhodobého hľadiska nebude fungovať. Aj keď spočiatku môžete schudnúť , nárazová diéta nielenže zníži vašu energetickú hladinu, ale tiež vám sťaží dodržiavanie stravovacieho plánu. Nárazová diéta tiež nepriaznivo ovplyvňuje váš metabolizmus, aby ste čo najlepšie využili svoju stravu, musíte:

Znížte chuť do jedla pomaly, ale zdravo

Znížte svoju aktuálnu váhu bez hladovania

Zlepšite svoj celkový metabolizmus

Ako schudnúť za 15 dní v piatich jednoduchých krokoch:

Tu je podrobný návod, ako môžete za 15 dní výrazne stratiť váhu.

1. Pohár teplej vody ráno urobí s vašim metabolizmom zázraky

Toto je najjednoduchší spôsob, ako naštartovať metabolizmus vášho tela. Začnite svoj deň pohárom teplej vody s lyžicou medu a citrónovou šťavou. Táto zmes robí toto: Teplá voda zvyšuje teplotu vášho tela, čo zase zvyšuje váš metabolizmus. Vyšší metabolizmus, ľahšie telo spaľuje kalórie. Med vám pomôže odbúravať tuky a dodá vám potrebnú energiu potrebnú skoro po prebudení. Ak by ste v škole venovali pozornosť hodine biológie, pravdepodobne by ste si spomenuli, že citróny sú bohaté na vitamín C, ktorý vám môže pri cvičení pomôcť odbúravať telesný tuk. Ak vás citrón nevzruší, vmiešajte do pohára teplej vody štipku každého zo suchých zázvorových práškov, škorice, kurkumy, čierneho korenia a feniklových semien. Škorica pomáha znižovať tuk, ktorý sa ukladá vo vašom tele, suchý zázvor pomáha znižovať nutkanie na prejedanie sa a zlepšuje činnosť pankreasu a produkciu žlčových solí, a tým pomáha telu ukladať menej tuku. Je známe, že čierne korenie podporuje metabolizmus a trávenie, a to zase urýchľuje odbúravanie tukových buniek. Kurkuma je známa pre svoje liečivé sily, ale vedeli ste, že obsahuje aj kurkumín, o ktorom je známe, že metabolizuje tuky v tele. A nakoniec, semená feniklu pôsobia ako diuretiká a produkujú viac moču, čím pomáhajú vyplavovať toxíny a znižujú množstvo tekutín v tele. Je známe, že čierne korenie podporuje metabolizmus a trávenie, a to zase urýchľuje odbúravanie tukových buniek. Kurkuma je známa pre svoje liečivé sily, ale vedeli ste, že obsahuje aj kurkumín, o ktorom je známe, že metabolizuje tuky v tele. A nakoniec, semená feniklu pôsobia ako diuretiká a produkujú viac moču, čím pomáhajú vyplavovať toxíny a znižujú množstvo tekutín v tele. Je známe, že čierne korenie podporuje metabolizmus a trávenie, a to zase urýchľuje odbúravanie tukových buniek. Kurkuma je známa pre svoje liečivé sily, ale vedeli ste, že obsahuje aj kurkumín, o ktorom je známe, že metabolizuje tuky v tele. A nakoniec, semená feniklu pôsobia ako diuretiká a produkujú viac moču, čím pomáhajú vyplavovať toxíny a znižujú množstvo tekutín v tele.

2. Zbavte sa nezdravých jedál vo vašej domácnosti

Ako často sa váš stravovací plán dostal dolu vodou, keď ste vo chvíli slabosti siahli po vani so zmrzlinou v chladničke? Najlepší spôsob, ako zostať v kurze, je jednoducho sa zbaviť všetkého nezdravého jedla vo vašom dome. Ak chcete svoj 15-dňový plán chudnutia využiť na maximum, musíte vyčistiť chladničku a vyhodiť všetky zabalené a spracované potraviny z vášho domu. Milujete sýtené nápoje? Skvelé! Vyhoďte ich tiež. Spracované potraviny takmer vždy obsahujú určitú formu rafinovanej fruktózy, vďaka ktorej vaše telo vstrebáva a ukladá viac kalórií a tukov. To sťažuje telu chudnutie. Pitie sýtených nápojov po určitý čas, dokonca aj odrodová strava, vám môže zabrániť v chudnutí, pretože obsahujú vysoké množstvo kalórií, cukor a umelé sladidlá, ktoré vyčerpávajú zásoby vápnika v tele,

3. Zahrňte do stravy nenasýtené tuky

Ako asi viete, nie všetky tuky sú zlé. Zdravé tuky alebo nenasýtené tuky vám nepomôžu len znížiť hladinu cholesterolu, ale aj potláčať návaly hladu a znížiť celkové množstvo kalórií, ktoré konzumujete. Tieto tuky - nachádzajú sa v tučných rybách, chia semiačkach, orechoch, olivovom oleji, avokáde, mandliach, kokose a celých vajciach - tiež pomôžu zlepšiť rýchlosť metabolizmu.

4. Vyhýbajte sa jedlu po západe slnka

Existuje niekoľko výskumov, ktoré poukazujú na múdrosť mať vaše posledné jedlo deň pred 19. hodinou. Ľudia, ktorí po západe slnka nejedia a nejedia nijaké občerstvenie, nemajú tendenciu priberať tak ľahko ako ľudia, ktorí ich konzumujú. Keď budete jesť posledné jedlo dňa pred 19. hodinou, pomôže to vášmu telu spáliť viac kalórií a pomôže vám tak rýchlejšie schudnúť. To je, mimochodom, tiež predpoklad pre skorý spánok. Večera o 19.00 vám nepomôže, ak budete mať hore do polnoci. To vyvolá bolesti polnočného hladu.

5. Začnite niekoľkými ľahkými tréningami

Ak chcete dosiahnuť čo najlepšie výsledky zo svojho plánu chudnutia, niektoré veľmi základné a ľahké tréningy vám vždy pomôžu zrýchliť chudnutie. Keď ste na rýchlej a zdravej misii na chudnutie, je dôležité jesť správny druh potravín, pretože dodá telu potrebnú energiu a tiež vás udrží hydratovanú. To všetko vám umožní lepší výkon a pomôže vám chudnúť rýchlejšie.

Niektoré ďalšie tipy, ktoré vám pomôžu rýchlo schudnúť

Obmedzte všetky formy cukru, najmä kávu a čaj. 

Pri raňajkách konzumujte viac potravín s vysokým obsahom bielkovín.

Pite pohár vody najmenej pol hodiny pred jedlom a ďalší pohár medzi jedlami, aby ste potlačili hlad a vyhli sa prejedaniu.

Správne žujte jedlo, aby ho vaše telo ľahšie strávilo a zlepšilo látkovú premenu.