ZAČNI HNEĎ 

Nie zajtra ,o týždeň , mesiac či rok
 

Ak sa vám nedarí schudnúť, pravdepodobne je problém vo vašom myslení. To, ako veci vnímame a ako o nich premýšľame, ovplyvňuje naše pocity, správanie a fyzické prejavy tela. Naučte sa niekoľko psychologických trikov, ktoré vám pomôžu schudnúť!

Nie je to len o nových jedlách. Je to aj o zmene nakupovania, varenia, prípravy a ďalších zvykov. Často potrebujeme zmeniť celý svoj deň a robiť veci, na ktoré sme doteraz neboli zvyknutí (napríklad vstávať skôr a nachystať si skutočné raňajky namiesto Nesky.) A aj preto je zmeniť stravu a začať chudnúť väčšinou také ťažké. Ale nemusí to tak...

Obezita je chronické ochorenie, ktoré už nie je len problémom kozmetickým, ale najmä zdravotným. S nadmernou telesnou hmotnosťou sú spojené závažné zdravotné riziká ako cukrovka, kardiovaskulárne a respiračné ochorenia, vysoký krvný tlak, ochorenia kĺbov a nádorové ochorenia. Obézni ľudia zvyknú mať nielen zdravotné problémy, ale aj sociálne a...

Súčasná doba je charakterizovaná uponáhľaným spôsobom života spojeným so zlým životným štýlom. Sedavý spôsob zamestnania, mobily , počítače , zvyšuje psychickú únavu.

Pitný režim

05.06.2020

Voda je základnou látkou, s ktorou súvisí vznik a vývoj života na Zemi. Zdravotný stav človeka významne ovplyvňuje množstvo a kvalita tekutín, ktoré prijíma a správne hospodárenie s vodou a minerálnymi látkami je jedným z prvých predpokladov zdravia a výkonnosti človeka.

Psychohygiena

28.05.2020

Psychohygiena má význam najmä ako prevencia somatických a psychických ochorení, v sociálnych vzťahoch, pre pracovnú výkonnosť a subjektívnu spokojnosť. Pohybové aktivity zahŕňajúce cvičenie, šport a fyzickú prácu, sú jedným z prostriedkov psychohygieny. Podľa výskumov existuje pozitívny vzťah medzi fyzickou zdatnosťou a duševnou rovnováhou.